До розрахунку ліміту каси комісіонера включається вся сума надходжень за реалізовані товари
Згідно з роз'ясненням НБУ готівка від покупців за реалізовані товари (що належать комітенту), яка надійшла до каси під-приємства, що здійснює діяльність за договорами комісії, має своєчасно і в повній сумі оприбутковуватися в касі такого підприємства та включатися до ліміту каси, розрахованого на підставі показника середньоденного надходження готівки до каси підприємства.
Такий висновок банкіри обґрунтовують тим, що згідно з пунктом 5.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку відповідного середньоденного показника надходжень готівки до каси або її видачі з каси. У разі встановлення підприємством ліміту каси на підставі показника середньоденного надходження готівки до каси в основу розрахунку включаються обсяги готівкової виручки, що є сумою фактично одержаних готівкових коштів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і позареалізаційних надходжень, до складу яких відносяться надходження від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна, включаючи повернення невикористаних підзвітних сум та інші надходження (п. 1.2 Положення).
Таким чином, комісіонери до розрахунку ліміту каси мають право включати не тільки комісійну винагороду, але й всю суму надходжень за реалізовані товари.
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.02.2007 р. N 11-113/731-1992
Газеті українського бухгалтера «Все для бухгалтера в торгівлі"
вул. Сергієнка, 18, м. Київ, 02094
Національний банк України розглянув лист редакції газети «Все для бухгалтера в торгівлі»... щодо надання роз'яснення стосовно порядку розрахунку ліміту залишку готівки в касі підприємства і повідомляє.
Відповідно до п. 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. N 637 (далі - Положення), касові операції - це операції підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами, що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку.
При цьому вся готівка, що надходить до кас підприємств, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися, а суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах (п. 2.6 Положення).
Згідно з п. 5.3 Положення, ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку відповідного середньоденного показника надходжень готівки до каси або її видачі з каси. У разі встановлення підприємством ліміту каси на підставі показника середньоденного надходження готівки до каси в основу розрахунку включаються обсяги готівкової виручки, що є сумою фактично одержаних готівкових коштів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і позареалізаційних надходжень, до складу яких відносяться надходження від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (включаючи основні засоби, нематеріальні активи, продукцію допоміжного та обслуговуючого виробництва), включаючи повернення невикористаних підзвітних сум та інші надходження (п. 1.2 Положення).
Таким чином, вважаємо, що готівка від покупців за реалізовані товари (що належать комітенту), яка надійшла до каси підприємства, що здійснює діяльність за договорами комісії, має своєчасно і в повній сумі оприбутковуватися в касі такого підприємства та включатися до ліміту каси, розрахованого на підставі показника середньоденного надходження готівки до каси підприємства.
Виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу
О. Толстой
Джерело інформації: «ГоловБух» № 69 (548) грудень 2007 р.Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!