Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації

Першим наказом, який набув чинності 24.12.2007 р., Держмитслужба внесла зміни до:


- свого наказу "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації" від 09.07.97 р. № 307, якими виключила з документа класифікатори (додатки 1—10), що використовуються при заповненні граф вантажної митної декларації (далі — ВМД).


- Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 р. № 307;


- Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів, затвердженого наказом Держмитслужби від 30.06.98 р. № 380. Другим наказом, який набуває чинності 01.01.2008 р., Держмитслужба:- виклала у новій редакції Інструкцію про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 р. № 307;


- скасувала свої накази "Про затвердження Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі" від 30.06.98 р. № 380, "Про затвердження Порядку заповнення граф вантажної митної декларації на товари, що переміщуються через митний кордон України громадянами із застосуванням уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3)" від 17.05.2006 р. № 381, "Про затвердження Порядку заповнення граф періодичної митної декларації" від 30.12.2003 р. № 931, главу 9 "Порядок заповнення ВМД при ввезенні товарів в Україну та транзиті" Порядку митного оформлення товарів, що переміщуються через митні ліцензійні склади транспортних та транспортно-експедиційних організацій, затвердженого наказом Держмитслужби від 04.12.99 р. № 792;


- внесла зміни до Порядку застосування тимчасової та неповної декларацій відповідно до митного режиму імпорту (при випуску у вільний обіг), затвердженого наказом Держмитслужби від 30.12.2003 р. № 932, Порядку застосування окремої митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 24.12.2003 р. № 909. 


Третім наказом Держмитслужба затвердила Примірну форму договору про застосування вантажної митної декларації в електронному вигляді.


Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби


Наказ Державної митної служби України
від 4 жовтня 2007 року N 818


Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
7 листопада 2007 р. за N 1254/14521


Із змінами і доповненнями, внесеними


наказом Державної митної служби України


від 7 листопада 2007 року N 933


Додатково див. лист


Державної митної служби України


від 6 грудня 2007 року N 11/1-10/12429-ЕП


Відповідно до пункту 7 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 940, Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (зі змінами), НАКАЗУЮ:


1. Унести до наказу Держмитслужби від 09.07.97 N 307 «Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (у редакції наказу Держмитслужби від 18.04.2002 N 207), такі зміни:


1.1. У пункті 1 слова «та класифікатори, що використовуються при заповненні граф вантажної митної декларації (додатки 1 - 10)» виключити.


1.2. Додатки 1 - 10 до наказу виключити.


2. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (у редакції наказу Держмитслужби від 18.04.2002 N 207), що додаються.


3. Затвердити Зміни до Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів, затвердженого наказом Держмитслужби від 30.06.98 N 380, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909 (у редакції наказу Держмитслужби від 14.10.2002 N 555), що додаються.


4. Департаменту декларування та митних режимів (Науменко В. П.) і Юридичному департаменту (Небрат Л. М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.


5. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С. А.) доопрацювати програмне забезпечення з урахуванням вимог цього наказу.


6. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома юридичних і фізичних осіб.


7. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів після його офіційного опублікування.


8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Черкасського Р. А.


Голова Державної митної служби України О. Б. Єгоров


 


ПОГОДЖЕНО:




Перший заступник Міністра фінансів України В. А. Копилов



В. о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва К. О. Ващенко


ЗАТВЕРДЖЕНО


наказом Державної митної служби України


від 4 жовтня 2007 р. N 818


Зареєстровано


в Міністерстві юстиції України


7 листопада 2007 р. за N 1254/14521


Зміни до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації


1. У пункті 1.7 глави 1:


1.1. Абзац перший викласти в такій редакції:


"1.7. Терміни в цій Інструкції вживаються в таких значеннях:».


1.2. Абзац восьмий викласти в такій редакції:


"активний транспортний засіб - транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії та приводить до руху або перевозить розміщені на ньому інші транспортні засоби в разі, якщо перевезення товарів здійснюється комбінацією з декількох транспортних засобів».


1.3. Доповнити цей пункт абзацами дев'ятим - чотирнадцятим такого змісту:


"міжнародне перевезення - перевезення товарів з перетином державного кордону з території України на територію іноземної держави; з території іноземної держави на територію України; транзитом через територію України;


переміщення товарів митною територією України - переміщення товарів під митним контролем:


а) від пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту ввезення на митну територію України, до митного органу, розташованого на митній території України;


б) від митного органу, розташованого на митній території України, до пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту вивезення за межі митної території України;


в) від одного митного органу, розташованого на митній території України, до іншого митного органу або в межах зони діяльності одного митного органу;


г) при транзитних перевезеннях відповідно до процедури прохідного митного транзиту - від одного пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту ввезення на митну територію України - до іншого пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - пункту вивезення за межі митної території України».


2. Описи граф B, C глави 2 викласти в такій редакції:


"Графа B «Подробиці розрахунків»


У графі зазначаються:


код виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків та зборів, що затверджується Держмитслужбою;


загальна сума податку або збору за цим кодом, що включає в себе суму відповідного податку або збору за основним і кожним додатковим аркушем ВМД;


ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) платника - юридичної особи або ідентифікаційний номер за Державним реєстром фізичних осіб (далі - ДРФО) (за наявності) платника - фізичної особи, а в разі, якщо митним органом не відкрито картку - особовий рахунок платника податків, - реквізити платіжного документа (номер, дата сплати);


при проведенні розрахунків із застосуванням векселів у графі зазначаються через знак «/» реквізити векселя (номер, дата та місце складання векселя, строк платежу), назва векселедержателя.


Якщо при відсутності на відповідних рахунках митного органу коштів суб'єкта ЗЕД у сумі, необхідній для сплати нарахованих податків або зборів у повному обсязі, сплата податку або збору здійснюється частково за рахунок коштів декларанта, то відповідний рядок прокреслюється. При цьому декларантом від руки окремими рядками зазначаються відкориговані відомості про сплату податків або зборів, які засвідчуються його печаткою. Зазначені відомості заносяться до електронної копії ВМД.


Відомості про умовно нараховані податки та збори в графу не вносяться.


Якщо податки та збори не сплачуються, то графа не заповнюється.


Графа C


Посадовою особою митного органу, якою здійснювався контроль за справлянням податків і зборів за цією ВМД, у графі проставляються номерний штамп «СПЛАЧЕНО», підпис і дата.


Якщо податки та збори нараховуються умовно або не сплачуються в інших визначених законом випадках, то вищезазначеною посадовою особою в графі вчиняється запис «Перевірено», проставляються номерний штамп «СПЛАЧЕНО», дата та підпис».


3. В абзаці восьмому опису графи 1 глави 2 слова «розділу 1 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України» замінити словами «Класифікатора митних режимів, що затверджується Держмитслужбою».


4. Абзац третій опису графи 14 глави 2 викласти в такій редакції:


"найменування юридичної особи або П. І. Б. фізичної особи й відомості про документ, що посвідчує особу».


5. Опис графи 18 глави 2 викласти в такій редакції:


"Графа 18 «Транспортний засіб при відправленні»


Графа заповнюється, якщо стосовно товарів, що декларуються, здійснюється переміщення митною територією України.


У графі зазначаються відомості про транспортний засіб (транспортні засоби), на якому (яких) безпосередньо перебувають товари:


при ввезенні на митну територію України - при пред'явленні митниці призначення;


при вивезенні за межі митної території України, у тому числі при митному оформленні товарів у митному режимі транзиту не в пункті пропуску через митний кордон України, - при пред'явленні митниці відправлення;


при прохідному митному транзиті - при пред'явленні товарів у пункті пропуску, розташованому на митному кордоні України, - пункті ввезення на митну територію України.


У лівому підрозділі графи зазначаються ідентифікаційні відомості про транспортний засіб.


Залежно від виду транспорту в графі мають зазначатися такі ідентифікаційні відомості:


морський та річковий транспорт - назва судна;


повітряний транспорт - номер і дата рейсу та реєстраційний номер повітряного судна; при вивезенні товарів за межі митної території України реєстраційний номер повітряного судна зазначається за наявності відповідної інформації;


автомобільний транспорт - реєстраційний номер автомобіля та в разі наявності - причепа (напівпричепа);


залізничний транспорт - номери залізничних вагонів або платформ. При вивезенні товарів за межі митної території України в контейнерах залізничним транспортом у разі відсутності інформації про номери залізничних вагонів або платформ дозволяється зазначати «залізничний вагон».


У правому підрозділі проставляється відповідно до Класифікації держав світу цифровий код країни реєстрації транспортного засобу або активного транспортного засобу, якщо перевезення товарів здійснюється комбінацією з декількох транспортних засобів.


При перевезенні товарів автомобільним транспортом, якщо автомобіль та причіп (напівпричіп) мають різні країни реєстрації, то зазначаються коди країн реєстрації автомобіля та причепа (напівпричепа).


При перевезенні товарів залізничним транспортом код країни реєстрації не зазначається.


Графа не заповнюється:


при переміщенні товарів у ручній поклажі;


при переміщенні товарів у міжнародних поштових і експрес-відправленнях;


при переміщенні товарів трубопровідним транспортом і лініями електропередачі;


якщо ВМД заповнюється на транспортний засіб, який приводиться в рух за допомогою двигуна, як на товар, і він перетинає митний кордон України своїм ходом;


при декларуванні товарів, на які була попередньо оформлена загальна вантажна митна декларація при вивезенні товарів залізничним транспортом або періодична митна декларація;


при митному оформленні товарів у пункті пропуску через митний кордон України, через який ввезено (вивозяться) товари (крім транзиту)».


6. Опис графи 21 глави 2 викласти в такій редакції:


"Графа 21 «Транспортний засіб на кордоні»


Графа заповнюється, якщо стосовно товарів, що декларуються:


при ввезенні на митну територію України - перед їх розміщенням у заявлений у ВМД митний режим здійснювалося міжнародне перевезення;


при вивезенні за межі митної території України - після їх розміщення у заявлений у ВМД митний режим здійснюватиметься міжнародне перевезення.


У графі зазначаються відомості про транспортний засіб (транспортні засоби), на якому (яких) здійснюється перетин митного кордону України. При переміщенні товарів транзитом у графі зазначаються відомості про транспортний засіб (транспортні засоби), на якому (яких) передбачається здійснити перетин митного кордону при вивезенні товарів з митної території України.


У лівому підрозділі графи зазначаються ідентифікаційні відомості про транспортний засіб.


Залежно від виду транспортного засобу в графі мають зазначатися такі ідентифікаційні відомості:


морський та річковий транспорт - назва судна;


повітряний транспорт - номер і дата рейсу та реєстраційний номер повітряного судна; при вивезенні товарів за межі митної території України реєстраційний номер повітряного судна зазначається за наявності відповідної інформації;


автомобільний транспорт - реєстраційний номер автомобіля та в разі наявності - причепа (напівпричепа);


залізничний транспорт - номери залізничних вагонів або платформ. При вивезенні товарів за межі митної території України в контейнерах залізничним транспортом у разі відсутності інформації про номери залізничних вагонів або платформ дозволяється зазначати «залізничний вагон».


У правому підрозділі проставляється відповідно до Класифікації держав світу цифровий код країни реєстрації транспортного засобу або активного транспортного засобу, якщо перевезення товарів здійснюється комбінацією з декількох транспортних засобів.


При перевезенні товарів автомобільним транспортом, якщо автомобіль та причіп (напівпричіп) мають різні країни реєстрації, то зазначаються коди країн реєстрації автомобіля та причепа (напівпричепа).


При перевезенні товарів залізничним транспортом країна реєстрації не зазначається.


Графа не заповнюється:


при переміщенні товарів у ручній поклажі;


при переміщенні товарів у міжнародних поштових і експрес-відправленнях;


при переміщенні товарів трубопровідним транспортом і лініями електропередачі;


якщо ВМД заповнюється на транспортний засіб, який приводиться в рух за допомогою двигуна, як на товар, і він перетинає митний кордон України своїм ходом;


у разі відсутності в декларанта на момент подання декларації відомостей про транспортний засіб, на якому товари будуть вивезені за межі митної території України (при їх перевантаженні під митним контролем)».


7. Описи граф 25 - 26 глави 2 викласти в такій редакції:


"Графа 25 «Вид транспорту на кордоні»


Графа заповнюється, якщо стосовно товарів, що декларуються:


при ввезенні на митну територію України - перед їх розміщенням у заявлений у ВМД митний режим здійснювалося міжнародне перевезення;


при вивезенні за межі митної території України - після їх розміщення у заявлений у ВМД митний режим здійснюватиметься міжнародне перевезення.


У лівому підрозділі графи згідно з Класифікатором видів транспорту, що затверджується Держмитслужбою, проставляється код транспортного засобу, зазначеного в графі 21, з урахуванням передбачених Класифікатором видів транспорту випадків, у яких визначення коду виду транспорту пов'язане з переміщенням активним транспортним засобом іншого транспортного засобу.


При переміщенні товарів у контейнері на залізничній платформі (у залізничному вагоні), у ручній поклажі, міжнародних поштових і експрес-відправленнях, трубопровідним транспортом і лініями електропередачі чи при переміщенні транспортного засобу своїм ходом проставляється код виду транспорту згідно з Класифікатором видів транспорту.


Графа 26 «Вид транспорту в межах країни»


Графа заповнюється, якщо стосовно товарів, що декларуються, здійснюється переміщення митною територією України.


У лівому підрозділі графи проставляється код відповідно до Класифікатора видів транспорту, що затверджується Держмитслужбою, транспортного засобу, зазначеного в графі 18, з урахуванням передбачених Класифікатором видів транспорту випадків, у яких визначення коду виду транспорту пов'язане з переміщенням активним транспортним засобом іншого транспортного засобу.


При переміщенні товарів у контейнері на залізничній платформі (у залізничному вагоні), у ручній поклажі, міжнародних поштових і експрес-відправленнях, трубопровідним транспортом і лініями електропередачі чи при переміщенні транспортного засобу своїм ходом проставляється код виду транспорту згідно з Класифікатором видів транспорту.


Графа не заповнюється при митному оформленні товарів у пункті пропуску через митний кордон України, через який ввезено (вивозяться) товари (крім транзиту)».


8. Опис графи 29 глави 2 викласти в такій редакції:


"Графа 29 «Митниця на кордоні»


Графа заповнюється, якщо стосовно товарів, що декларуються:


при ввезенні на митну територію України - перед їх розміщенням у заявлений у ВМД митний режим здійснювалося міжнародне перевезення;


при вивезенні за межі митної території України - після їх розміщення у заявлений у ВМД митний режим здійснюватиметься міжнародне перевезення.


У графі зазначаються згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.2006 N 335 (зі змінами), найменування митного органу (регіональної митниці, митниці) і дев'ятизначний код пункту пропуску, через який:


при вивезенні товарів за межі митної території України - передбачається вивезення товарів;


при ввезенні товарів на митну територію України - ввезено товари.


При прохідному митному транзиті в графі зазначаються найменування митного органу (регіональної митниці, митниці) і дев'ятизначний код пункту пропуску, у якому починається транзитне переміщення товарів.


При митному оформленні ввезених в Україну товарів, які не були оформлені в будь-якому митному режимі та вивозяться із заповненням граф ВМД відповідно до митного режиму транзиту, зазначаються згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.2006 N 335 (зі змінами), найменування митного органу (регіональної митниці, митниці) і дев'ятизначний код пункту пропуску, через який ввезено товари.


Якщо при переміщенні товарів трубопровідним транспортом і лініями електропередачі товари вивозяться (ввозяться) з митної території (на митну територію) України через різні пункти пропуску, то в графі зазначаються відомості про всі пункти пропуску, через які передбачається вивезення (увезення) товару.


При переміщенні товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях зазначаються найменування і дев'ятизначний код митного органу, у зоні діяльності якого розташовано місце міжнародного поштового обміну (сортувальна станція)».


9. В описі графи 31 глави 2:


9.1. Доповнити опис новим абзацом третім такого змісту:


"При декларуванні у ВМД товарів, експорт чи імпорт яких підлягає ліцензуванню, у кожній графі 31 ВМД мають зазначатися відомості лише про той товар, що декларується в межах однієї ліцензії. Зазначення відомостей про товар, що декларується в межах двох і більше ліцензій в одній графі 31 ВМД, не допускається».


У зв'язку з цим абзаци третій - п'ятнадцятий уважати відповідно четвертим - шістнадцятим.


9.2. Абзац десятий після слів «та їх номери» доповнити словами «і, у визначених Держмитслужбою випадках, коди типів контейнерів згідно з Класифікатором типів контейнерів, що затверджується Держмитслужбою».


9.3. В абзаці п'ятнадцятому слова «зазначається номер місяця» замінити словами «зазначається чотиризначне число, що складається з порядкового номера місяця й останніх двох цифр року (або два таких числа через знак «-», якщо при переміщенні нафтопродуктів дні початку та закінчення періоду переміщення належать до різних календарних місяців)».


10. Опис графи 33 глави 2 доповнити після абзацу другого абзацом третім такого змісту:


"У випадках, установлених Держмитслужбою, у третьому підрозділі графи зазначається код товару згідно з Класифікатором додаткової митної інформації, що затверджується Держмитслужбою».


11. Опис графи 37 глави 2 викласти в такій редакції:


"Графа 37 «Процедура»


У графі проставляється 6-значний код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму.


У першому підрозділі графи проставляється чотиризначний код, перші дві цифри якого - код митного режиму відповідно до Класифікатора митних режимів, що затверджується Держмитслужбою, наступні дві - код попереднього митного режиму згідно з Класифікатором митних режимів. Якщо попередній митний режим відсутній, то третьою та четвертою цифрами коду проставляється «00».


У другому підрозділі графи проставляється код особливості переміщення товарів згідно з Класифікатором особливостей переміщення товарів через митний кордон України, що затверджується Держмитслужбою.


Якщо переміщення товарів здійснюється з особливостями, не визначеними Класифікатором особливостей переміщення товарів через митний кордон України, то в другому підрозділі графи проставляється код згідно з Класифікатором особливостей переміщення товарів через митний кордон України, що відповідає позиції «Інше"».


12. В описі графи 44 ВМД глави 2:


12.1. Абзац другий виключити. У зв'язку з цим абзаци третій - сьомий уважати відповідно другим - шостим.


12.2. Абзац четвертий викласти в такій редакції:


"Якщо документові відповідає код некласифікованого документа, то перед номером документа зазначається його скорочена назва».


12.3. Абзац шостий доповнити реченням такого змісту:


«Після коду кожного спільного для усіх товарів документа, реквізити якого зазначаються у графі 44 основного аркуша ВМД форми МД-2, зазначається символ «*»».


13. Додаток 2 до Інструкції виключити.


У зв'язку з цим додаток 3 до Інструкції вважати додатком 2.


14. У тексті Інструкції слова «Класифікатор країн світу» в усіх відмінках замінити словами «Класифікація держав світу» у відповідних відмінках.


Директор Департаменту декларування та митних режимів В. П. Науменко


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 6 грудня 2007 року N 1028

Про затвердження Примірної форми договору про застосування вантажної митної декларації в електронному вигляді

Відповідно до пункту 8 статті 2 Указу Президента України від 24.10.2003 N 1209 «Про заходи щодо підвищення ефективності діяльності митної служби України», пункту 8 Порядку визначення підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.08.2007 N 669 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.08.2007 за N 967/14234, та на виконання наказу Держмитслужби України від 01.12.2006 N 1075 «Про затвердження Плану заходів Державної митної служби України, направлених на впровадження електронного декларування товарів» наказую:


1. Затвердити Примірну форму договору про застосування вантажної митної декларації в електронному вигляді, що додається.


2. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома юридичних та фізичних осіб.


3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державної митної служби України Пашка П. В.


Голова Служби О. Б. Єгоров


 


ЗАТВЕРДЖЕНО


наказом Державної митної служби України


від 6 грудня 2007 р. N 1028


 


Примірна форма


ДОГОВІР N ____


про застосування вантажної митної декларації в електронному вигляді


м. ___________


_______________


(дата)


 


 


_________________________________________________________________ (далі - ВИКОНАВЕЦЬ)


(назва митного органу)


в особі ________________________________________________________________________________


(посада, прізвище, ім'я, по батькові)


______________________, що діє на підставі Положення про _________________________________


______________________________, з одного боку, та _______________________________________


(назва)


______________________________________________________________________________________


(назва суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності)


(далі - ЗАЯВНИК) в собі ________________________________________________________________,


(посада, прізвище, ім'я, по батькові)


що діє на підставі ____________________________________________ від ______________ N _______,


(назва установчого документа)


з другого боку (далі - Сторони), уклали цей Договір про таке:


 


1. ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ І ПОНЯТЬ У ДОГОВОРІ


1.1. ЕЦП - електронний цифровий підпис.


1.2. ЕВМД - вантажна митна декларація, що подається декларантом митному органу тільки в електронному вигляді, уключає в себе додаткові аркуші, доповнення і специфікації (у разі їх застосування) і підписана ЕЦП декларанта.


1.3. ПІК - програмно-інформаційний комплекс Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.


1.4. ЕД - електронні копії документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, які підписуються ЕЦП декларанта та подаються ним митному органу разом з ЕВМД тільки в електронному вигляді.


1.5. АС - автоматизована система.


1.6. АЦСК - акредитований Центр сертифікації ключів.


1.7. Авторизоване повідомлення - повідомлення в електронній формі, засвідчене ЕЦП.


2. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ


2.1. Предметом Договору є визначення умов до технічного забезпечення Сторін, їх обов'язків при здійсненні ЗАЯВНИКОМ декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, шляхом подання ВИКОНАВЦЮ ЕВМД та ЕД, а також подання ЗАЯВНИКОМ вантажної митної декларації в електронному вигляді та супровідних документів до неї в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.


3. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ДО ОБМІНУ ЕВМД


3.1. ВИКОНАВЕЦЬ здійснює такі заходи:


призначає посадових осіб, які проводитимуть митний контроль і митне оформлення товарів, що декларуватимуться ЗАЯВНИКОМ шляхом подання ЕВМД та ЕД, і нестимуть відповідальність за виконання установлених законодавством функцій;


передає ЗАЯВНИКОВІ експлуатаційну документацію (зокрема, формат передання даних) для організації взаємодії підсистеми ЗАЯВНИКА з АС ВИКОНАВЦЯ.


3.2. ЗАЯВНИК здійснює такі заходи:


призначає посадових осіб, що будуть здійснювати подання ВИКОНАВЦЮ ЕВМД та ЕД і нестимуть відповідальність за виконання установлених законодавством та цим Договором функцій, та подає митному органу документи, що підтверджують повноваження таких осіб;


отримує від АЦСК ЕЦП;


самостійно й власним коштом забезпечує наявність апаратних, системних засобів, програмного забезпечення, засобів захисту інформації відповідно до вимог законодавства України та їх технічне супроводження;


самостійно й власним коштом забезпечує своє підключення до глобальної мережі Інтернет;


повідомляє ВИКОНАВЦЮ назву місця прибуття вантажів.


3.3. Передання ЕВМД здійснюється за допомогою глобальної мережі Інтернет засобами електронної пошти на визначені Сторонами електронні адреси:


адреса ЗАЯВНИКА - _____________________________;


адреса ВИКОНАВЦЯ - EDEСL@CUSTOMS.GOV.UA.


4. ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН


4.1. ВИКОНАВЕЦЬ має право:


4.1.1. Перевіряти ЗАЯВНИКА з питань: зберігання програмного забезпечення й сертифікатів ключів і користування ними; виконання вимог із захисту інформації; достовірності інформації, потрібної для реєстрації ЗАЯВНИКА в АС ВИКОНАВЦЯ й формування ЕЦП.


4.1.2. Не приймати до оформлення ЕВМД ЗАЯВНИКА в разі порушення ним порядку декларування з поданням ЕВМД.


4.1.3. Запроваджувати нові програмні та технологічні засоби обміну ЕВМД з обов'язковим повідомленням про це ЗАЯВНИКА.


4.2. ЗАЯВНИК має право:


4.2.1. Отримувати від ВИКОНАВЦЯ консультації з питань, пов'язаних з експлуатацією складових підсистеми ЗАЯВНИКА, на безоплатній основі.


4.2.2. ЗАЯВНИК у разі отримання від ВИКОНАВЦЯ інформації про неможливість направлення ЕВМД на визначену в пункті 3.3 даного Договору адресу з причин непрацездатності поштового сервера Держмитслужби України в мережі Інтернет, відсутності зв'язку з обладнанням провайдера, який надає послуги з доступу до мережі Інтернет тощо за умови підтвердження в телефонному режимі відповідальною особою ВИКОНАВЦЯ (телефон ________) про неможливість відновлення працездатності вищезазначених елементів, протягом години надсилає ЕВМД на поштову скриньку EDECL@UKR.NET. Відразу після передачі ЕВМД до ЄАІС Держмитслужби України ця ЕВМД негайно знищується ВИКОНАВЦЕМ за зазначеною адресою.


4.3. ВИКОНАВЕЦЬ зобов'язується:


4.3.1. Здійснювати заходи, передбачені Порядком здійснення митного контролю й митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації в електронному вигляді, затвердженим наказом Держмитслужби України від 26.09.2007 N 800 й зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.10.2007 за N 1166/14433, у разі доставлення ЕВМД на поштову електронну скриньку EDECL@CUSTOMS.GOV.UA.


4.3.2. Здійснювати передачу інформації до ЄАІС Держмитслужби України в строк, що не перевищує 30 хвилин з моменту отримання повідомлення.


4.3.3. Надавати відповідь (протокол про результати прийому ЕВМД в мережі Інтернет) ЗАЯВНИКУ в строк, що не перевищує 30 хвилин з моменту введення інформації до ЄАІС Держмитслужби України.


4.3.4. Забезпечувати захист конфіденційної інформації ЗАЯВНИКА.


4.3.5. Не пізніше ніж за 5 календарних днів до зміни ключової системи ВИКОНАВЦЯ або внесення змін до АС ВИКОНАВЦЯ інформувати про це ЗАЯВНИКА.


4.3.6. Обробляти ЕВМД ЗАЯВНИКА за допомогою ПІК, використовувати ці дані в автоматизованих процесах митного контролю й митного оформлення та при формуванні статистичної звітності ВИКОНАВЦЯ.


4.3.7. Засобами факсимільного зв'язку невідкладно інформувати ЗАЯВНИКА про неможливість направлення ЕВМД на визначену в пункті 3.3 даного Договору адресу із зазначенням причин (непрацездатність поштового сервера Держмитслужби України в мережі Інтернет, відсутність зв'язку з обладнанням провайдера, який надає послуги з доступу до мережі Інтернет тощо), а також про поновлення працездатності поштового сервера Держмитслужби України в мережі Інтернет й можливість направлення ЕВМД на визначену в пункті 3.3 даного Договору адресу.


4.4. ЗАЯВНИК зобов'язується:


4.4.1. Здійснювати заходи, передбачені Порядком здійснення митного контролю й митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації в електронному вигляді, затвердженим наказом Держмитслужби України від 26.09.2007 N 800 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2007 за N 1166/14433.


4.4.2. Виконувати всі вимоги із захисту інформації, що міститься в ЕВМД та ЕД (у тому числі технічні, програмні, організаційні).


4.4.3. Забезпечувати захист конфіденційної інформації, отриманної від ВИКОНАВЦЯ та АЦСК, про засоби, програмну реалізацію обміну ЕВМД та ЕД.


4.4.4. У разі виникнення непередбачених ситуацій узгоджувати з ВИКОНАВЦЕМ послідовність дій з їх усунення.


4.4.5. Своєчасно надавати ВИКОНАВЦЕВІ інформацію про зміну даних, що містяться в ЕЦП.


4.4.6. Негайно повідомити ВИКОНАВЦЯ щодо:


утрати ЕЦП (у тому числі з їх подальшим виявленням);


звільнення посадових осіб, що здійснюють подання ВИКОНАВЦЮ ЕВМД та ЕД і несуть відповідальність за виконання установлених законодавством та цим Договором функцій;


виникнення підозри у витоку інформації або в її спотворенні під час обміну ЕВМД;


неможливості розшифрування вхідного або вихідного авторизованого повідомлення.


4.4.7. Не передавати свої права за цим Договором третім особам.


5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН


5.1. Сторони несуть відповідно до законодавства України відповідальність за порушення умов цього Договору, яке призвело або може призвести до негативних наслідків.


5.2. ВИКОНАВЕЦЬ не несе відповідальність за строки доставки ЕВМД чи не доставку ЕВМД в глобальній мережі Інтернет.


6. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ


6.1. Сторона звільняється від відповідальності за порушення умов цього Договору чи за часткове або повне невиконання будь-якого з його положень, якщо таке невиконання стало наслідком причин, що перебувають поза сферою впливу цієї Сторони, а саме: наслідком стихійного лиха, пожежі, війни, страйку, військових дій, громадських безпорядків (далі - дія обставин непереборної сили).


6.2. Дія обставин непереборної сили підтверджується вповноваженим на те органом. Сторона, яка зазнала дії обставин непереборної сили, повинна негайно повідомити іншу Сторону про настання таких обставин. Невиконання цієї умови позбавляє Сторону, яка зазнала дії зазначених обставин, права посилатися на них.


6.3. Якщо дія обставин непереборної сили триватиме понад місяць, то кожна зі Сторін має право відмовитися від виконання зобов'язань за цим Договором і в такому разі жодна зі Сторін не має права на відшкодування іншою Стороною можливих збитків.


7. ПОРЯДОК ДОСТРОКОВОГО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО


7.1. Сторона, яка вважає за потрібне розірвати цей Договір чи внести зміни до нього, надсилає відповідну письмову пропозицію іншій Стороні.


7.2. Сторона, що одержала від іншої Сторони пропозицію про дострокове розірвання цього Договору або про внесення змін до нього, повинна надіслати протягом 20 календарних днів відповідь на пропозицію.


7.3. ВИКОНАВЕЦЬ має право розірвати цей договір в односторонньому порядку у разі виключення ЗАМОВНИКА з Реєстру підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування. Про що інформує ЗАМОВНИКА в __________ строк.


8. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПОРІВ


8.1. Спори, що виникають протягом строку дії Договору, вирішуються відповідно до законодавства України.


9. ІНШІ УМОВИ


9.1. Контроль за забезпеченням інформаційної безпеки при обміні ЕВМД здійснюється особами ВИКОНАВЦЯ, відповідальними за захист інформації, а також комісією Регіональної інформаційної митниці Держмитслужби України відповідно до встановленого порядку.


9.2. Під час митного оформлення товарів і транспортних засобів за ЕВМД, на вимогу митного органу, яка надсилається електронною поштою, ЗАЯВНИК зобов'язаний протягом доби подати на паперових носіях документи, потрібні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів.


9.3. Цей Договір укладено у двох оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу - по одному для кожної зі Сторін.


9.4. Зміни до цього Договору оформлюються додатковою угодою.


9.5. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються законодавством України.


9.6. Представниками Сторін, відповідальними за вирішення всіх питань, пов'язаних з виконанням цього Договору, є:


Від ВИКОНАВЦЯ: _____________________________________________.


Від ЗАЯВНИКА: _______________________________________________.


10. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ


10.1. Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє протягом шести місяців з моменту набрання чинності. Якщо жодна зі Сторін не заявить за місяць до закінчення строку дії цього Договору про намір припинити його, то дія цього Договору продовжується на наступні шість місяців на тих самих умовах.


10.2. Дія Договору може бути припинена у випадках, передбачених законодавством України.


ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ, БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН ЗАЯВНИК


ВИКОНАВЕЦЬ


Начальник Регіональної інформаційної митниці С . А. Копосов


Джерело інформації: «ГоловБух» № 72 (551) грудень 2007 р.

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Нова інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8