Податковий кодекс: прийдешні нововведення

Із прийняттям Податкового кодексу змінюється система оподатковування, кількість податків зменшується практично в 2 рази. Протягом декількох років заплановано поетапне зниження базових ставок основних податків, а по податку з доходів фізичних осіб вводиться додаткова збільшена ставка податку.

З моменту набрання чинності Податковим кодексом нормативні документи, що регламентують у цей час порядок оподатковування та адміністрування податків і зборів (обов'язкових платежів), а також Закон України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», втрачають чинність.

ПК змінено процедуру адміністративного оскарження рішень контролюючого органа. Документ не передбачає затвердження податковими органами узагальнюючих податкових роз'яснень. Роз'яснення будуть надаватися на запити зацікавленим особам в індивідуальному порядку.

Податок на прибуток підприємства

Склад видатків і доходів істотно змінений. Тепер, як доходи, так і видатки в податковому обліку будуть відображатися відповідно до правил бухгалтерського обліку. Наприклад, у складі доходів платника податків уже не будуть відображатися суми отриманих авансів і передоплат у рахунок майбутніх поставок товарів (робіт, послуг).

З метою максимального зближення бухгалтерського та податкового обліків у Податковому кодексі наведена класифікація основних засобів, що застосовується в бухгалтерському обліку. При цьому, до основних засобів відносяться також інші необоротні матеріальні активи. Груп класифікації основних коштів - 16. Нараховувати амортизацію необхідно буде по-новому: щомісяця по кожному об'єкту основних засобів за методами, передбаченими у бухобліку (5 методів). По групах облік більше вестися не буде.

Виникнення доходів тепер буде провадитися відповідно до правил бухобліку – у момент їхнього виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів (відповідно до принципу нарахування і відповідності доходів і видатків). Доходи класифікуються по видах: доходи від операційної діяльності та інші доходи.

Важливо: платникам податку на прибуток заборонено включати до складу видатків, що враховують при визначенні об'єкта оподатковування, видатки на придбання товарів (робіт, послуг) у підприємців, що працюють на спрощеній системі оподатковування.

За матеріалами ДПА у АР Крим.

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Податковий кодекс: прийдешні нововведення - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8