Дивись коментар

Суттєво. Платник податку з доходів фізичних осіб, який утримує дитину-інваліда, має право на застосування до доходу у вигляді зарплати податкової соціальної пільги 150% (у 2010 році — 561 грн 75 коп.) у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

! Платникам ПДФО

Державна податкова адміністрація України згідно із Законом України від 02.10.92 р. №2657-XII «Про інформацію» розглянула лист від <...> щодо пільг з оподаткування доходів фізичних осіб, які утримують дитину-інваліда, і повідомляє.

Згідно з пп. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону України від 22.05.2003 р. №889 «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон) податкова соціальна пільга застосовується до доходу, отриманого платником податку (нарахованого на його користь) протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суми, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень. У 2010 році ця сума становить 1220 грн (869 грн х 1,4).

Згідно з пп. 6.1.2 «б» п. 6.1 ст. 6 Закону платник податку з доходів фізичних осіб, який утримує дитину-інваліда, має право на застосування до доходу у вигляді заробітної плати податкової соціальної пільги 150% (у 2010 році — 561 грн 75 коп.) у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Водночас Порядком надання документів та їх складу при застосуванні податкової соціальної пільги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 р. №2035 (пп. 2 п. 12), визначено, що платник податку, який утримує дитину-інваліда віком до 18 років, для одержання податкової соціальної пільги з визначених у частині «б» пп. 6.1.2 п. 6.1 ст. 6 Закону підстав повинен надати працедавцю заяву, а також:

— копію свідоцтва (дублікат свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує визнання (встановлення) батьківства;

— пенсійне посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 років до 18 років;

— медичний висновок, виданий закладами та установами МОЗ у встановленому порядку, але не більш як до місяця досягнення дитиною-інвалідом 16 років (якщо із заявою звертається платник податку, який утримує дитину-інваліда до 16-річного віку).

Враховуючи наведене, пільга, передбачена частиною «б» пп. 6.1.2 п. 6.1 ст. 6 Закону, застосовується щодо зазначених у цьому підпункті дітей-інвалідів.

Заступник голови С. ЛЕКАРЬ

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Про пільги по оподаткуванню доходів фізичних осіб, утримуючих дитину -інваліда - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8