Про подання нотаріусами інформації до ДПІ

У листі від 03.03.2009 № 03-02-03-239 зазначається, що відповідно до статті 8 Закону України «Про нотаріат» на обґрунтовану письмову вимогу податкових органів нотаріусом протягом 10 робочих днів надаються довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для встановлення додержання законодавства з питань оподаткування.


Разом з тим нотаріуси як податкові агенти щоквартально подають до податкових органів форму № 1ДФ, яка містить, зокрема, відомості про ідентифікаційний номер платника податку, суми нарахованого та виплаченого (утриманого) доходу (податку). Однак інші відомості, як, наприклад, прізвище, ім’я та по батькові; адреса проживання громадянина; площа; дата договору купівлі-продажу; свідоцтво про право на спадщину (П. І. Б. і дата смерті попереднього власника), зазначеною формою не передбачені.


Таким чином, резюмується у листі, для надання нотаріусами на регулярній основі додаткової інформації, не визначеної нормативно-правовими актами, правових підстав не вбачається.Щодо надання приватними нотаріусами та державними нотаріальними конторами інформації щодо посвідчених договорів відчуження нерухомого майна на запит органів державної податкової адміністрації


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У М. КИЄВІ


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ


від 03.03.2009 р. N 03-02-03-239


Приватним нотаріусам Київського міського нотаріального округу
Завідувачам Київських державних нотаріальних контор
Завідувачу Київським державним нотаріальним архівом 


Головне управління юстиції у м. Києві у зв'язку з надходженням до Управління нотаріату Головного управління юстиції у м. Києві усних та письмових запитів нотаріусів щодо правомірності надання ними на вимогу органів Державної податкової адміністрації інформації щодо посвідчених договорів відчуження нерухомого майна повідомляє наступне.


Відповідно до пп. 11.3 ст. 11 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі за текстом Закон), податковим агентом при здійсненні операцій з відчуження об'єктів нерухомого майна, в порядку, передбаченому в статті 11 цього Закону, є нотаріус, який посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку сторонами договору. Порядок визначення оціночної вартості нерухомого майна, що підлягає продажу, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Сума податку самостійно сплачується сторонами (або однією стороною) договору до його нотаріального посвідчення через установи банків у сумі, визначеній податковим агентом. Нотаріус, який посвідчив договір відчуження об'єкта нерухомості, зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір податковому органу за податковою адресою платника податку у строки, встановлені законом для податкового кварталу. Доходи від операцій з продажу об'єктів нерухомого майна, здійснюваних фізичними особами-нерезидентами, оподатковуються згідно з порядком оподаткування таких доходів, визначеним для резидентів.


Відповідно до п. 19.2 ст. 19 Закону, особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також: сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування.


Відповідно до ст. 8 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.93 р. N 3425-XII, який є спеціальним законом відносно нотаріальної діяльності, на обґрунтовану письмову вимогу органів державної податкової служби нотаріусом протягом 10 робочих днів надаються довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для встановлення додержання законодавства з питань оподаткування.


Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. N 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку від 29.09.2003 р. N 451 (далі - Порядок), нотаріуси як податкові агенти щоквартально, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу (п. 2.1), подають до органів податкової інспекції форму податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. N 1 ДФ).


Форма N 1 ДФ містить, зокрема, наступні відомості: ідентифікаційний номер платника податку, сума нарахованого доходу, сума виплаченого доходу, сума утриманого податку (нарахованого та перерахованого), ознака доходу, ознака податкової соціальної пільги.


Однак, інші відомості, як, наприклад, прізвище, ім'я та по батькові, адреса проживання громадянина, площа, дата договору купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину (П. І. Б. та дата смерті попереднього власника), зазначеною формою не передбачені.


Таким чином, для надання нотаріусами на регулярній основі додаткової інформації, не визначеної нормативно-правовими актами, правових підстав не вбачається.


Начальник Управління нотаріату Головного управління юстиції у м. Києві О. О. Сотнікова


Щотижневик "Головбух"

Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!

  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №1
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №2
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №3
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №4
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №5
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №6
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №7
  • Про подання нотаріусами інформації до ДПІ - Аудиторская фирма «Главбух-аудит» №8