Про скасування порядку розрахунку податкових різниць за даними бухгалтерського обліку
У листі ДПАУ звернулася до Міністра фінансів України з проханням розглянути питання щодо скасування наказів Мінфіну «Про затвердження Положення про порядок розрахунку податкових різниць за даними бухгалтерського обліку» від 29.12.2006 р. № 1316 та «Про затвердження Методичних рекомендацій про складання регістрів бухгалтерського обліку податкових різниць, валових доходів та валових витрат» від 29.01.2007 р. № 45, якими для платників податків фактично запроваджено новий обов'язковий вид обліку, який замість спрощення ведення податкового обліку лише суттєво збільшує обсяг роботи бухгалтера.
На думку ДПАУ, у зв'язку з тим, що уніфікація податкового та бухгалтерського обліку на даний час не проведена, затвердження вищевказаних наказів не призвело до виникнення у податкових органів додаткових можливостей для руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, оскільки накопичена у платників податків згідно із цими наказами, додаткова інформація не має практичного застосування при проведенні документальних перевірок юридичних осіб — платників податку на прибуток. Скасування наказів Мінфіну сприятиме скороченню витрат часу платників податків на дотримання податкового законодавства, підвищенню позиції України у Світовому рейтингу «Сплата податків» та не призведе до скорочення надходжень до державного бюджету.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 11.01.2008 р. N 112/5/15-0316
Міністру фінансів України Пинзенику В. М.
Про відміну наказів МФУ
Шановний Вікторе Михайловичу!
Наказами Міністерства фінансів України від 29.12.2006 N 1316 «Про затвердження Положення про порядок розрахунку податкових різниць за даними бухгалтерського обліку» та від 29.01.2007 N 45 «Про затвердження Методичних рекомендацій про складання регістрів бухгалтерського обліку податкових різниць, валових доходів та валових витрат» для платників податків фактично запроваджено новий обов'язковий вид обліку, який замість спрощення ведення податкового обліку лише суттєво збільшує обсяг роботи бухгалтера.
У зв'язку з тим, що уніфікація податкового та бухгалтерського обліку на даний час не проведена, затвердження вищевказаних наказів не призвело до виникнення у податкових органів додаткових можливостей для руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань, оскільки накопичена у платників податків, згідно із цими наказами, додаткова інформація не має практичного застосування при проведенні документальних перевірок юридичних осіб - платників податку на прибуток.
Враховуючи вищевикладене, Державна податкова адміністрація України пропонує розглянути питання щодо відміни вищезазначених наказів. Це дозволить скоротити витрати часу платників податків на дотримання податкового законодавства, підвищить позицію України у Світовому рейтингу «Сплата податків» та не призведе до скорочення надходжень до державного бюджету.
З повагою, Голова С. В. Буряк
З інформаційних ресурсів Інтернету.
Джерело інформації: «ГоловБух» № 2 (553), січень 2008 р.Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!