Змінився розрахунок допомоги для платників єдиного податку
У листі від 03.03.2009 № 04-06/С-33з-53 Фонд роз’яснив про зміну в розрахунку допомоги для фізичних осіб — платників єдиного податку.
Фонд зазначив, що з 13.01.2009 розмір страхових внесків на соціальне страхування для добровільно застрахованих осіб зменшено з 2% до 1,9 % від суми оподатковуваного доходу (прибутку). Для платників єдиного податку, які є застрахованими особами, середньоденний дохід, з якого розраховуються страхові виплати, обчислюється за формулою Д = П х В : С : К, де С — розмір страхового внеску на соціальне страхування. Тому за страховими випадками, які настали до 13.01.2009, при визначенні середньоденного доходу фізичних осіб — платників єдиного податку застосовується розмір страхового внеску 2%, а за страховими випадками, які настали з 13.01.2009 — 1,9%.
Зміни в розрахунках допомоги для добровільно застрахованих осіб
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 03.03.2009 р. N 04-06/С-33з-53
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25.12.2008 р. N 799, який набув чинності 13.01.2009 р. (з дня його опублікування), розмір страхових внесків для осіб, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на добровільних засадах, визначених Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування», зменшено з 2 % до 1,9 % від суми оподаткованого доходу (прибутку).
Оскільки відповідно до п. 19 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, застрахованим особам, які сплачують єдиний податок, середньоденний дохід, з якого розраховуються страхові виплати, обчислюється за формулою Д = П х В : С : К, де С - розмір страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, визначений Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування», то при обчисленні середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат таким особам, застосовується розмір страхового внеску, який визначено зазначеним Законом.
Отже, по страховим випадкам, які настали до 13 січня 2009 року, при визначенні середньоденного доходу фізичних осіб - платників єдиного податку застосовується розмір страхового внеску 2 %, а по страховим випадкам, які настали з 13 січня 2009 року - 1,9 %.
У наведеному в листі випадку при обчисленні середньоденного доходу для розрахунку допомоги по вагітності та пологах буде застосовуватися розмір страхового внеску 1,9 %.
Заступник директора С. В. Буринський
Щотижневик
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!