Продаж квартири фізичної особі. Аудитори ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух» консультують:
ТОВ було учасником іншого товариства з обмеженою відповідальністю і при виході зі складу його учасників, отримало у власність квартиру як частину внеску до статутного капіталу. Підприємство має намір продати квартиру фізичній особі.
За якою ставкою ПДВ потрібно оподаткувати операцію з продажу вказаної житлової нерухомості (квартири) фізичній особі і чи підпадає такий продаж під визначення підпункту 197.1.14 Податкового кодексу України?
яким чином потрібно оподаткувати продаж такої квартири податком на прибуток, якщо вона обліковувалась в складі невиробничих засобів?
У відповідності з вимогами ст. 197.1.14. ПКУ звільнені від оподаткування ПДВ операції з «постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.
У цьому пiдпунктi перше постачання житла (об'єкта житлового фонду) означає:
а) першу передачу готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матерiалiв) iз спорудження такого житла за рахунок замовника;
б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матерiалiв) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника».
З норми вище наведеної статті витікає, що її дія не обмежується кількістю операцій по продажу такого об’єкта житлового фонду і застосовується при всіх операціях продажу даного об’єкта.
При вирішенні питання оподаткування прибутку від такої операції продажу невиробничих ОФ , необхідно керуватися ст.146.13. ПКУ, де говориться, що: « Сума перевищення доходів вiд продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами вiд такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.
Сума перевищення доходів вiд продажу або іншого відчуження над первісною вартістю придбання невиробничих основних засобів та витрат на ремонт, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані, включається до доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами вiд такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.
Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження безоплатно отриманих основних засобів або нематеріальних активів над вартістю таких основних засобів або нематеріальних активів, що була включена до складу доходів у зв'язку з отриманням, включається до доходів платника податку, а сума перевищення вартості, що була включена до складу доходів у зв'язку з безоплатним отриманням над доходами вiд такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку».
Вам слід також при продажу квартири керуватися нормами ст. 146.14 ПКУ, редакція якої наведена далі:
146.14. Дохід вiд продажу або іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об'єкта (активу)».
ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух», 2014
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!