Санкції за неведення книг обліку доходів і витрат для приватного підприємця - едінщіка, платника ПДВ. Аудитори ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух» консультують:
У відповідності до вимог ст. 44 гл. 1 розд. II ПК України, «для цiлей оподаткування платники податкiв та зборiв зобов'язанi вести облiк доходiв, витрат та iнших показникiв, пов'язаних з визначенням об'єктiв оподаткування та/або податкових зобов'язань, на пiдставi первинних документiв, регiстрiв бухгалтерського облiку, фiнансової звiтностi, iнших документiв, пов'язаних з обчисленням та сплатою податкiв та зборiв, ведення яких передбачене законодавством.
Згiдно з вимогами пп. 296.1.2.ПКУ Платники єдиного податку третьої групи, якi є платниками податку на додану вартiсть, ведуть облiк доходiв та витрат за формою та в Порядку, що встановлено Мiнiстерством фiнансiв України. Форми Книги облiку доходiв та Книги облiку доходiв та витрат затвердженi Наказом N 1637.
Записи у вказаних Книгах виконуються за пiдсумками робочого дня, впродовж якого одержаний дохiд, зокрема грошовi кошти, що надiйшли на поточний рахунок платника податкiв та/або одержанi готiвкою, сума заборгованостi, за якою закінчився строк позовної давностi, фактично одержанi безкоштовно товари (роботи, послуги).
При цьому у Книзi облiку доходiв та витрат вказуються ще i понесенi витрати, зокрема суми сплачених, придбаних товарiв (робiт, послуг), виплаченої заробiтної плати, сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування.
Данi таких Книг використовуються фiзичною особою-пiдприємцем для заповнення податкової декларацiї.
Податковим Кодексом України не передбачена відповідальність за не ведення книги доходів та витрат платниками єдиного податку, така відповідальність у вигляді настання адміністративної відповідальності наступає у відповідності до ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Вiдповiдно до ст. 164-1 КУпАП «неподання або несвоєчасне подання фiзичними особами-пiдприємцями декларацiй про доходи або включення до декларацiї спотворених даних, неведення облiку або неналежне ведення облiку доходiв та витрат, для яких законами України встановлена обов'язкова форма облiку, призводить до попередження або накладення штрафу в розмiрi вiд 3 до 8 НМДГ (вiд 51 до 136 грн).
Дiї, передбаченi ч. II ст. 164-1 КУпАП, здiйсненi особою, яку впродовж року було пiддано адмiнiстративному стягненню за те ж порушення, призводить до накладення штрафу в розмiрi вiд 5 до 8 НМДГ (вiд 85 до 136 грн)».
На підставі вище наведеного можливо зробити висновок, що фiзична особа підприємець зобов'язана зареєструвати Книгу облiку доходiв та витрат до початку здiйснення господарських операцiй, а також здiйснювати облiк згiдно з вимогами ст. 44 гл. 1 розд. II, п. 177.10 ст. 177 розд. IV та ст. 296 гл. 1 розд. XIV ПК Україна.
У разi правильного визначення та своєчасної сплати податкового зобов’язання, не веденния фiзичною особою підприємцем облiку або неналежного ведення облiку доходiв та витрат, такi пiдприємцi пiдлягають притягненню тільки до адмiнiстративної вiдповiдальностi згiдно зi ст. 164-1 КУпАП.
ТОВ «Аудиторська фірма «Главбух» 2014
Коллеги, если Вам понравился наш материал, поделитесь им в своих сетях и нажмите пожалуйста кнопку Фейсбук мне нравиться ! Заранее Спасибо!